537 Görüntülenme
Don’t Look Up izle (2021)
7.2 IMDB Puanı

Don’t Look Up izle (2021)

(Don't Look Up)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Bluegrass Films, Hyperobject Industries
  • Film Süresi 2 dakika
Yönetmen
Senaryo Adam McKay, David Sirota
Ödüller 4 Oscar Adaylığı. 17 ödül & 88 adaylık. total

Bir astronomi öğrencisi olan toplumdan kendini soyutlamış Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence), araştırmalar yaptığı sırada bir kuyruklu yıldız keşfi yapar. Hemen kendi eğitim gördüğü yerde ki Profesörü Dr. Randall Mindy'i (Leonardo DiCaprio) bu durum hakkında bilgilendiren Kate, Dr. Randall ile birlikte bu kuyruklu yıldızın hızla dünyaya geldiğini ve dünyayı bir kaç sene içerisinden yok edeceğini fark ederler. İlk başlar da bu duruma inanmak istemeseler de Kate ve Dr. Randall bu durumu Amerika Birleşik Devletlerinde bağlantıları olan Dr. Teddy Oglethorpe'ye söylerler. Birlikte Amerikan başkanının karşısına çıkarak tüm dünyayı bu acil durum hakkında bilgilendirmeyi isteyen Kate, Dr. Randall ve Dr. Teddy maalesef sorumsuz yöneticiler tarafından geçiştirilir. Daha sonralar da sosyal medyayı kullanarak TV programlarına bile çıkmayı ve isimlerini duyurmaya başlayan ekip zamanla baskılar ve popüler yönetimin kölesi olmuş Amerikan başkanı Orlean ve onun danışman oğlu Jason Orlean'ın karşısına çıkarlar. Hala ciddiye alınmadıklarını bildikleri için dünyaya hızla yaklaşan kuyruklu yıldızın yaratacağı yıkım ile de günden güne psikolojileri bozulmaya başlamıştır. Kate asi bir kız olduğu için sağda solda lafını esirgemeden Amerikan başkanı ve onun şımarık oğlu ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında sürekli göz altına alınır. Bu sırada hayatını hem bilime vermiş karısı ve çocuklarından ayrı kalan Dr. Randall katıldığı programda ki güzel sunucu ile birlikte olarak asıl sorunlarını tamamen unutmaya başlar. Bir kaç sene içerisinde dünyayı yok edebilecek kuyruklu yıldızın hızla gelmesi karşısında bir tedbir almak isteyen Amerikan başkanı insanların gözünün önüne bir halk kahramanı olarak Benedict Drask'ı atmak istese de başlattıkları görev de başarısız kalır. Daha sonralar da Amerikan başkanı kendisi gibi yüksek mertebe insanları da alarak dünyadan kaçacak ve kendilerine yeni dünya arayacaklardır. Peki Dr. Randall, Kate ve Dr. Teddy ne yapacaklardır? Dünya yok olmak üzereyken onları bekleyen ölüm nasıl gerçekleşecektir?


Baş rollerini Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence'ın paylaştığı yardımcı rollerde ise Jonah Hill ve yüzüklerin efendisi serisinden Galadriel rolüyle tanıdığımız Cate Blanchett da bu filmde rol almışlardır. İMDB sitesi üzerinden 530 Bine yakın üyelerin oyladığı film 7.2 puan almayı başarmış ve geçerli not almıştır. Hem komedi, hem bilim kurgu kategorilerini baz alarak çekilen film bu konuda da usta işi bir iş çıkarmışlardır. 75 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen filmin tüm dünyada 800 Milyon Dolar'a yakın hasılat elde ettiği de bilinmektedir. 2 Saat 18 Dakika süren filmin bir çok yerinde duraklamalar kafa karışıklıkları, insan oğlunun uzay ve bilim karşısında ne kadar geride olduğunu ve aslında koca evrende ne kadar çok savunmasız kaldığımız da bu film de ortaya çıkmaktadır.


Sizde sitemiz üzerinden Don't Look Up filmini 4K kalitede ve Dublaj & Altyazı alternatifleriyle birlikte kesintisiz ve full olarak izleyebilirsiniz. Bir dünya markası izlekolik.com adresine üye olup sevdiklerinize tavsiye etmeyi unutmayın! İstediğiniz filmleri ve içerikleri de yorumlardan veya sitemizde bulunan 'İletişim' kısmından bizlere iletebilirsiniz. İzlekolik.com iyi seyirler diler!