490 Görüntülenme
Godzilla vs. Kong izle (2021)
6.3 IMDB Puanı

Godzilla vs. Kong izle (2021)

(Godzilla vs. Kong)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Legendary Entertainment, Warner Bros Ortaklığı
  • Film Süresi 113 dakika
Yönetmen
Senaryo Terry Rossio, Michael Dougherty, Zach Shields
Ödüller 2 ödül & 19 Adaylık.

Dünya tarihi boyunca Godzilla'nın ırkı ve Kong'un ırkı dünyanın merkezinde yaşamış birlikte büyük savaşlar vermişlerdir. Zamanla Godzilla'nın ırkını yok edemeyen Kong'un ırkı kutsal silahlar icat etmeyi başarırlar. Bu sayede artık kendilerini de savunan Kong ırkı yine de sonlarından kaçamaz ve soyları tükenir. Fakat tek başına kalan Kong kendisine dost edindiği küçük kız Jia ile arkadaşlık kurmuştur ve sadece onun dediklerini dinlemektedir. Bu sırada Godzilla ise anlamsız bir şekilde bir üsse gidip üssü yerle bir edince dünyada ki yetkililer Kong'un, Godzilla'yı yok edebileceğini inanırlar. Kong'u Monarch araştırma üssüne götürmek isteyen yetkililer Godzilla'nın kendisine rakip olarak gördüğü Kong ile denizin üzerinde rekabet etmesiyle büyük sarsılırlar. Godzilla ilk savaştan galip gelir ve Kong son anda ölümden kurtulur. Fakat Kong genleri gereği asla rekabetten kaçmayan bir yaratıktır. Godzilla'nın neden başka başka yerlere saldırı yapmaya çalıştığını ilk başlarda kimse anlamlandırmasa da aslında Godzilla kendisine çok güçlü mekanik bir Godzilla rakip yapılmaya çalıştığının farkında olduğu için saldırı yapmaktaydı. Çok sonralar da Kong kendi atalarının doğduğu dünyanın merkezine gider ve burada Godzilla'yı yok edebileceği bir baltayı alıp Godzilla ile savaşmak üzere yüzeye tekrardan çıkar. Burada ikili büyük bir savaş verse de aslında tek yaptıkları kendilerini yormak olacaktır. Çünkü tehlikeli iş adamı Ren Serizawa mekanik bir Godzilla yapmış ve bu iki canavarı yok etmesi için onu yüzeye bırakmıştır. Kong çok fazla yorgun düştüğü için bu savaşa seyirci kalsa da Godzilla yine de mekanik Godzilla ile savaşmaya çalışacaktır. Büyük savaşın kopacağı dünya yerle bir olacak peki bu savaşı Godzilla, Kong ve mekanik Godzilla arasında hangisi kazanmayı başaracaktır?


Muhteşem bir bütçe 200 Milyon Dolar ile çekilen film İMDB üzerinden 206 bin kişinin oylarıyla 6.3 puan almayı başararak beklentilerin altında kalmıştır. Dünyada ise 470 Milyon Dolar gibi bir hasılat elde etmiştir.
Legendary Entertainment ve Warner Bros gibi büyük yapım şirketlerinin birlikte çektiği filmin baş rolünde ise Alexander Skarsgård ve Millie Bobby Brown rol almaktadır.


Öz Eleştiri olarak bakacak olursak; iki büyük hikayesi olan canavarın savaşacağını öğrendiğimizde bu film tüm dünyada büyük yankı uyandırmış ve milyonlarca insanın bekleyişe geçmesini sağlamıştır. Fakat çıktıktan sonra filme gidenlerin hiç beğenmediği ve internet üzerinde filmle ilgili kötü eleştiriler yapması da bu filmin dünya çapında ki PR çalışmalarına büyük darbe vurmuştur. Bizce de iki canavarın birbiriyle savaşması üzerine bir de mekanik Godzilla gibi saçma bir karakterin de ortaya çıkması gerçekten de filmi çok kötü göstermiştir. Bundan sonra ki filmlerde ise başarılı olunabilecek midir bu da bir soru işareti.


Godzilla vs. Kong filmini sitemiz üzerinden 4K kalitede Dublaj ve Altyazı seçenekleriyle birlikte full ve kesintisiz olarak izleyebileceğinizi mutluluk ile bildiriyoruz. Sizde hemen Bir dünya markası izlekolik.com adresine üye olup bütün ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Sitemizi sevdiklerinize tavsiye etmeyi unutmayın! İstediğiniz filmleri ve içerikleri de yorumlardan veya sitemizde bulunan 'İletişim' kısmından bizlere iletebilirsiniz. İzlekolik.com iyi seyirler diler!