829 Görüntülenme
Kara Panter – Black Panther izle (2018)
7.3 IMDB Puanı

Kara Panter – Black Panther izle (2018)

(Black Panther)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 134 dakika
Yönetmen
Senaryo Ryan Coogler, Joe Robert Cole, Stan Lee
Ödüller 3 Oscar Kazandı. 116 ödül & 281 adaylık. total

Milyonlarca yıl önce Afrika'nın saklı ve gizli cenneti olan Wakanda'ya tüm evrenin en güçlü parçası olan Vibranyum'dan yapılmış bir göktaşı çarpar. Tüm Wakanda'yı ve bir çok eko sistem yapısını değiştirir. Wakanda'da yaşamakta olan kabileler bu gücü elde etmek için sürekli olarak savaşmış ve birbirlerini öldürmüşlerdir. Günün birinde savaşçı bir şaman Panter tanrıça Bast'tan yardım ister ve o artık süper insan yeteneklerine sahip olan bir savaşçı kral olur. Tüm kabileler bu durumu kabullense de Jawari kabilesi dağlara çekilir. Fakat Wakanda'yı ve Vibranyum'u tüm insanlardan korumayı kendilerine görev edinen Black Panter ve krallığı Vibranyum'u korusalar da dünya sürekli olarak birbirleriyle savaşmışlardır. Yıllar boyunca bir çok kabileden liderler olur ve en sonunda da prens T'Challa'nın babası T'Chaka Black Panther olur. Aradan geçen uzun yıllardan sonra savaşçı prens T'Challa'yı, Kahramanların savaşı filmi ile görüyoruz. Burada babasını öldüren Kış Askeri Bucky ile savaştıktan sonra kral olmak için geri döndüğü Wakanda da, uzun yıllar önce dağlara çekilen Jawari kabilesinin prenslerinden biris olan M'Baku ile liderlik savaşı verir fakat prens M'Baku'yu öldürmeyip pes ettirerek kazanır. Prens T'Challa artık resmi kral olarak taç giyer ve yeni Black Panther kral T'Challa olarak bilinir. Fakat T'Challa'nın bilmediği bir şey vardır. Takvimlerin 1992 yılını gösterdiği bir dönem de dönemin Black Panther kralı T'Challa'nın babası T'Chaka hainlik ile suçlanan Prens N'Jobu'yu cezalandırır ve yaşamına son verir. Fakat bilmedikleri Prens N'Jobu'nun yetim kalan oğlu Erik Killmonger'ın babasının intikamını almaya yemin etmiş olmasıdır. Zamanla çok güçlenen ve intikam ateşiyle büyüyen Erik Killmonger, Black Panther olarak hayatına devam eden kral T'Challa'ya meydan okur ve kazanarak onu uçsuz bucaksız nehre fırlatır. Herkes Erik Killmonger'i yeni bir kral olarak kabul etse de aslında cellatlarını çağıran milletlerden farksız olduklarını anlayacaklardır. Bir diktatör olarak tüm Wakanda'yı dünyaya karşı savaşa sürüklemek isteyen yeni Black Panther Erik Killmonger'in bilmediği şey ise kral T'Challa ölmemiş atıldığı nehirden ilk krallık savaşını verdiği kabile olan Jawari kabilesinin prensi M'Baku tarafından kurtarılmıştır. Yaralarını sarmayı ve bir diktatör olan kuzeni Erik Killmonger'i durdurmak için güç toplayan yenilmiş kral T'Challe ülkesi ve halkı Wakanda'nın son umudu olarak tekrardan devrilen tacını yerden alabilecek midir?


Dünyaca ünlü yapım şirketi Marvel ve Walt Disney Pictures'un ortak yapımı olan Kara Panter – Black Panther filmin 200 Milyon dolarlık geniş bir bütçe ile çekilmiş ve tüm dünyada 1.3 Milyar Dolardan fazla hasılat elde ederek muhteşem bir başarıya imza atmıştır. 2.Filminin de 2022 yılı bitmeden geleceğine kesin gözüyle bakılan filmin çıkışı onaylandı. 2.Filmi Black Panther: Yaşasın Wakanda ismiyle çıkacaktır ve ilk olarak sitemiz üzerinden izleyebileceksiniz. Black Panther filminin baş rolü olan T'Challa'yı canlandıran Chadwick Boseman'ın 2020 yılında ölümüyle birlikte tüm dünya derinden sarsılsa da 2.Film de neler olacağı da çok büyük merak konusu olmayı başarmıştır. Kara Panter – Black Panther filmini sitemiz üzerinden 4K - Dublaj & Altyazı seçenekleriyle birlikte kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.


Bir dünya markası izlekolik.com adresine üye olup sevdiklerinize tavsiye etmeyi unutmayın! İstediğiniz filmleri ve içerikleri de yorumlardan veya sitemizde bulunan 'İletişim' kısmından bizlere iletebilirsiniz. İzlekolik.com iyi seyirler diler!