56 Görüntülenme
Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu izle (2007)
7.1 IMDB Puanı

Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu izle (2007)

(Pirates of the Caribbean: At World's End)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films, Second Mate Productions Films
  • Film Süresi 169 dakika
Yönetmen
Senaryo Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 23 ödül & 51 adaylık. total

Büyük bir savaş gerçeklemiş ve dengeler değişmiştir. Davy Jones'un efsanevi yaratığı olan Kraken, Jack Sparrow ile yüzleştikten sonra Jack Sparrow tarafından yok edilmiştir. Fakat Jack Sparrow, Davy Jones'un ölüler diyarına lanetlenerek geçmiştir. Tek başına bu lanetli dünya da akıl sağlığını kaybetmek üzere olan Jack Sparrow'u kim nasıl kurtaracaktır. Davy Jones'un kayıp kalbi Amiral Norrington tarafından bulunmuş ve kaybolan itibarını kazanmak için İngiliz kraliyet donanmasına vermesi sonucu Davy Jones ve Uçan Hollandalı mürettebatıyla birlikte tamamıyla artık İngiliz himayesi altına girmek zorunda kalmıştır. Uçan Hollandalı, Davy Jones ittifakı ile birlikte zeki İngiliz Amiral Cutler Beckett'ın önderliğinde tüm korsan lortları hedef haline gelmişlerdir. Korsan lortları yıllar önce denizlerin tanrıçası olan Kalipso'yu insan bedenine hapsetmek için bir araya gelmiş ve kendilerine 9 - 8'lik diye adlandırdıkları kendileri için kutsal bir adet simge seçmişlerdir. Tabii ki korsan lordu olan Jack Sparrow'da bu 9-8'liklerden bir tanesinin sahibidir ve ne olursa olsun hapsolduğu ölüler diyarından kurtarılmalıdır. Babasına verdiği sözü tutmak da kararlı olan Will Turner ve onun sevgilisi Elizabeth, insan formunda olan tanrıça Kalipso'dan yardım isterler. Kalipso ise onlara yardım edebilecek tek kişinin ölen Kaptan Hector Barbossa olduğunu bilmektedir. Bu yüzden Kalipso olaya el koyar ve ölen Kaptan Hector Barbossa'yı tekrar diriltir. Korsanlığı bitirmek isteyen İngiliz kraliyet donanması lideri Amiral Cutler Beckett'ın önderliğinde Davy Jones ile büyük savaşa girecek olan korsanlar ilk iş olarak kendilerinin kalesi olan Tortuga'ya çekilip orda savaş vermeyi düşüneceklerdir. Fakat sürekli olarak ihanet ile karşı karşıya kalabilecek olan Jack Sparrow ise tehlikeli anlaşmalar yapacaktır. Bu anlaşmalar sonucunda sürekli olarak değişen dengeler olacak ve dünyanın gördüğü en büyük deniz savaşı ortaya çıkacaktır. Fakat akıllarda bir çok soru işareti olacaktır. Bu savaşı hangi taraf kazanacak? Jack Sparrow, İngilizlerin elinde olan Davy Jones'un kalbini yok edip Uçan Hollandalının ve tüm denizlerin en korkulan korsanı olabilecek midir? Will Turner babasını kurtarmak için kalbi yok edebilecek midir? Kalipso savaş öncesi hapsedildiği insan bedeninden kurtulup özgürlüğüne kavuşabilecek midir? Kaptan Barbossa, Jack Sparrow'dan sonra kaptanlığını yaptığı Siyah İnci'ye ulaşabilecek midir? Davy Jones, İngilizlerin elinde bulunan kalbi yok edip özgürlüğüne kavuşup tüm korsanları kendi tayfasına alabilecek midir?


Karayip Korsanları 3.Filmi Dünyanın Sonu filminde yaklaşan çok büyük savaşın hepsinin soruları cevapları sizler için hazırladığımız 4K, Çift Dil seçenekleriyle olan videomuzda bulunmaktadır. Walt Disney'in yapımını üstlendiği film 300 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilip 2007 yılında 960 Milyon Dolar gibi bir hasılat elde edilmiştir. Bizim de objektif olarak en sevdiğimiz Karayip Korsanları serisi olan Dünyanın Sonu filmini sizlerin de beğeneceğinizi düşünmekteyiz.


Bir dünya markası izlekolik.com adresine üye olup sevdiklerinize tavsiye etmeyi unutmayın! İstediğiniz filmleri ve içerikleri de yorumlardan veya sitemizde bulunan 'İletişim' kısmından bizlere iletebilirsiniz. İzlekolik.com iyi seyirler diler!