71 Görüntülenme
Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde izle (2011)
6.6 IMDB Puanı

Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde izle (2011)

(Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films, Moving Picture Company Film
  • Film Süresi 136 dakika
Yönetmen
Senaryo Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie
Ödüller 3 ödül & 31 Adaylık.

Büyük savaş gerçekleşmiş ve yeni gelişmeler olmuştur. Korsanları 9-8'likleri ile birlikte Kalipso'yu serbest bırakmışlardır. Jack Sparrow, Will Turner ölmek üzereyken ona kendisinin öldürebileceği kalbi öldürtüp hayatta kalmasını sağlamış ve Uçan Hollandı'nın kaptanı olmasını sağlamıştır. Davy Jones kalbi yok edildiği için ölmüş ve okyanusun derinliklerine kavuşmuştur. Jack Sparrow yine oyununu yapmış ve tüm korsanlar tarafından saygıyı kazanmış ve gemisi Siyah İnci'yi almayı başarmıştır. Yeni hikayeye başladığımızda ise Jack Sparrow'u arkadaşı Gibbs'i kurtarmak için Birleşik Krallığın Londra'sında bir hakimi bayıltıp yerine geçerken görürüz. Jack Sparrow, arkadaşı Gibbs'i hakimin yerine geçtikten sonra idam cezasına değil de müebbet hapis cezasına çarptırır. Gibbs ile birlikte bir mahkum arabasında kaçarlarken aralarında Gençlik Pınarı adında efsanevi bir pınar hakkında muhabbet geçer. Jack Sparrow pınarın iki kayıp kadehi olduğunu ve kadehler ile birlikte de pınarın yeri bulunursa bir kadehten içen kişinin ömründeki yıllar diğer kadehten içen kişinin ömrüne geri kalan yıllarını kattığı ile ilgili konuşurlar. Bu muhabbet geçtikten sonra Jack Sparrow ise bir gün o pınardan kadehler ile su içeceğini söyler. Muhabbet devam edecek iken kaçtıkları mahkum arabası yakalanır ve Jack Sparrow, Britanya İmparatoru'nun karşısına çıkarılır. Yanına ise çok tanıdık bir yüz olan Kaptan Hector Barbossa'nın geldiğini görür. Kaptan Barbossa artık bir İngiliz Amirali olmuş ve saygınlık kazanmıştır. Kaptan Hector Barbossa'nın da Gençlik Pınarı'nın peşinde olduğunu öğrenen Jack Sparrow burada akıl oyunları yaparak kurtulduğunda bir gün eski aşkı Angelica ile karşılaşır. İlk karşılaşma da çok iyi geçmese de yine de ikili arasında eskiden kalma aşk alevlenir. Fakat Angelica'nın planı Jack Sparrow'u, babası Kara Sakal'ın korkunç ve lanetli gemisine çekmektir. Bu planında başarılı olur ve artık Jack Sparrow, Kara Sakal'a hizmet etmeye başlar. Kara Sakal'ın Gençlik Pınarını bulmayı istemesinde ki en büyük sebeplerden bir tanesi bir kehanet ile ortaya çıkmıştır. Kehanete göre Kara Sakal, tek ayaklı bir adam tarafından zehirli bir şekilde öldürülecektir. Bu yüzden de Gençlik Pınarını, Jack ile birlikte bulmak için harekete geçen Kara Sakal ve mürettebatı büyük gizemli maceralara atılacaklardır. Bu yolculukta Jack Sparrow isyan çıkartıp başa geçmeye çalışsa da Kara Sakal'ın büyülü gemisi kaptanı olan ve kılıcı tutan Kara Sakal'ın tüm sözlerini bir insan gibi algılayıp harekete geçmektedir. Jack'in her seferinde denediği kaçma uğruna verdiği savaşları ve isyanlarının hepsi bastırılacaktır. Peki tüm dünyanın peşinde olduğu bu efsanevi Gençlik pınarını önce kim bulacaktır? Jack Sparrow gençlik pınarında ki suyu başkasına içirip kendi ömrüne yıllar mı katacaktır? Yoksa Kara Sakal mürettebatında ki herkes ile bu pınardan faydalanıp çok uzun yıllar daha mı yaşayacaktır? İngiliz Kraliyet donanması ve Portekiz Kraliyet donanmasından hangisi bu pınarı bulabilecektir?


Bu heyecanlı ve efsanevi filmde bütün sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Karayip Korsanları serisinin 4.Filmi olan Gizemli Denizlerde filmini 4K ve Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazı seçenekleriyle birlikte kesintisiz olarak izlemenin keyfini çıkarın.


Bir dünya markası izlekolik.com adresine üye olup sevdiklerinize tavsiye etmeyi unutmayın! İstediğiniz filmleri ve içerikleri de yorumlardan veya sitemizde bulunan 'İletişim' kısmından bizlere iletebilirsiniz. İzlekolik.com iyi seyirler diler!