87 Görüntülenme
Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı izle (2017)
6.5 IMDB Puanı

Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı izle (2017)

(Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)
Senaryo Jeff Nathanson, Terry Rossio, Ted Elliott
Ödüller 1 ödül & 13 Adaylık.

Jack Sparrow yine yaptığı bir akıl oyunuyla birlikte eski aşkı Angelica'nın hayatını kurtarmış Kaptan Hector Barbossa ise Kara Sakal'ı zehirli kılıcıyla öldürmüştür. Jack gençlik pınarında Kara Sakal'a yanlış kadehi içirip Angelica'ya da hayat veren kadehi içirerek böylece bu beladan da kurtulmuştur. Kaptan Hector Barbossa ise Kara Sakal'ın gemisine ve mürettebatına el koymuştur. Hikayemize başladığımızda uzun yıllar önce korsanların başına bela olmuş bir Kaptan olan Kaptan Salazar'ın tüm korsanları birer birer yok etmesiyle başlar. O zamanlar daha genç bir mürettebat parçası olan Jack Sparrow yine de kıvrak zekasıyla birlikte gemisinde boşalan dümene geçer. Daha tecrübeli ve büyük bir Kaptan olan Salazar, tüm okyanusta lanetli bir yer olan bermuda şeytan üçgenine doğru giden Jack Sparrow'un peşine korkusuzca gider. Fakat burada genç kaptan adayı Jack Sparrow yaptığı bir manevra ile birlikte Kaptan Salazarı ve mürettebatını Bermuda şeytan üçgeninde ki kayalıklara doğru sürükler. İlk gençlik hamlesiyle hemen kendine taraftar toplayan ve dünyanın en büyük korsanlarından birisi olacağını gösteren Jack Sparrow gururlu olsa da aslında nasıl bir belanın içine düştüğünü bilmeyecektir. Bermuda şeytan üçgeni tarafından esir alınan ve lanetlenen Kaptan Salazar bir gün Bermuda şeytan üçgeninden kurtulacağı günü beklemektedir. Beklediği gün ise bir gün gerçekleşir. Kaptan Salazar, Bermuda şeytan üçgeninden canavar gemisi ve mürettebatı ile birlikte kurtulmayı başarır. İlk iş olarak hemen Jack Sparrow'un peşine düşen Kaptan Salazar önüne çıkan tüm korsanları da birer birer canavar gemisine yem etmektedir. Jack Sparrow peşine düşen denizlerin canavarı lanetli Kaptan Salazar'ı yok etmek için ise denizlere hükmeden efsanevi tanrı Poseidon'un Asa'sını bulmaya çalışacaktır. Bu asa sayesinde çok güçlenip denizlere hükmetme gücüne sahip olacak Jack Sparrow'un yanında Uçan Hollandalı'nın kaptanı Will Turner'ın oğlu Henry Turner ve Carina Smyth eşlik edeceklerdir. Kaptan Hector Barbossa ise her zaman ki gibi tek başına tüm denizlerin en gözü kara kaptanı olarak Jack Sparrow ile Kaptan Salazar kavgasında denge politikasını korumaya çalışacaktır.


Karayip Korsanlarının 2022 tarihine kadar çıkan en son filmi olan Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı filmi Jack Sparrow'u canlandıran aktör Johnny Depp'in ünlü oyuncu Amber Heard ile yaşadıkları kişisel problemler ve davaların sürmesinden dolayı 6.Film çıkmamıştır. Karayip Korsanları 5.Filmi olan Salazar'ın İntikamı filmine genel olarak bakarsak; 230 Milyon Dolar gibi bir bütçe ile çekilen film dünya çapında 800 Milyon Dolara yakın bir gişe hasılatı elde etmiştir. Walt Disney'in yapımcılığını üstlendiği efsanevi Karayip Korsanları film serisinin 5.Filmini veya diğer tüm serileri 4K kalitede, Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazı seçenekleriyle birlikte kesintisiz izleyebilirsiniz.


Bir dünya markası izlekolik.com adresine üye olup sevdiklerinize tavsiye etmeyi unutmayın! İstediğiniz filmleri ve içerikleri de yorumlardan veya sitemizde bulunan 'İletişim' kısmından bizlere iletebilirsiniz. İzlekolik.com iyi seyirler diler!