994 Görüntülenme
Shang-Chi ve On Halka Efsanesi izle (2021)
7.4 IMDB Puanı

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi izle (2021)

(Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures, Marvel Studios, Fox Studios Australia
  • Film Süresi 132 dakika
Senaryo Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 18 ödül & 67 adaylık. total

Xu Wenwu ölümsüz bir suikastçı kraldır. Uzun yıllar boyunca kendisine baş kaldıran herkesi ortadan kaldırmayı başaran ve ölümsüzlüğü ile nam salmıştır. Xu Wenwu'yu asıl ölümsüz yapan şey ise onun kolunda olan halkalardır. Bu halkalar öyle güçlüdür ki onu yenilgisiz ve ölümsüz yapmıştır. Fakat Xu Wenwu bu gücünü iyilikten yana kullanmak yerine kötülükten yana kullanmayı seçer ve bu sayede ona baş kaldıran tüm imparatorlukları ortadan kaldırmayı başarır. Xu Wenwu yüzyıllar boyunca güç ve para sahibi olan ve On Halka ismini verdiği suikastçı timiyle devletleri yıkmış ve kendi istediği gibi bir dünya düzeni kurmayı başarmıştır. Günün birinde mitolojik yaratıklar ve sihirlerle dolu bir yer olan Ta Lo isimli gizemli ve efsanevi bir yer hakkında bilgi sahibi olan Xu Wenwu burayı ele geçirmeyi planlar. Tek başına yola çıkar ve en sonunda büyük bambu ağaçlarının arkasında bir kadın olan Ying Li ile karşılaşır. Xu Wenwu ve Ying Li bir savaş verirler ve bu savaşın galibi Ying Li olmayı başarır. Aralarında büyük bir aşk başlayan ikili Ying Li'nin kabilesi istemese de Xu Wenwu'nun malikanesinde iki çocuk yaparak aşklarının meyvelerini alırlar. Bu çocuklardan birisi Shaun diğer ise Xialing olur. Xu Wenwu bir gün trajik bir şekilde karısı Ying Li'nin ölümüyle sarsılır ve sakinleştiği dünyası bir anda tekrardan kötü bir yola doğru evrilmeye başlar. Xu Wenwu oğlu Shaun'u bir suikastçı gibi yetiştirmeye karar verir. Xu Wenwu en sonunda eğitimini tamamladığına inandığı oğlu Shaun'u bir adama suikast düzenlemesi için yollamak istese de Shaun kaçar ve artık özgür bir isimle hayatına devam etmeye karar verir. Özgür hayatında kendisine Katy isimli arkadaş bulan Shaun günün birinde kendisine suikast düzenlemek için gelen bir ekip ile savaştığında arkadaşı Katy onunla ilgili gizli gerçekleri öğrenecektir. Shaun uzun yıllardır görmediği kardeşi Xialing'in yanına gidip bir ittifak önermek istese de babası Xu Wenwu'nun suikastçıları iki kardeşin ve Katy'nin sürekli peşinde olacaklardır. Sonralar da babalarının yanına Katy ile birlikte giden Shaun ve Xialing kardeşler babaları Xu Wenwu'nun ölen annelerinin onları çağırdığını ve kafasında sesler olduğunu öğrenir. Baba Xu Wenwu ölen karısı Ying Li'nin köyünde ki mistik canavarların hapsedildiği yerde Ying Li'nin saklandığına inanmaktadır. Bu yüzden tüm köyü dağıtıp mistik canavarları serbest bırakıp ölen eşini kurtarabilecektir. Fakat aslında mistik canavarların ona gücü olduğu için oyun oynamasından dolayı Xu Wenwu'yu kandırmaktadırlar. Shaun ise bu durumu engellemek için kardeşi Xialing ile birlikte babasından kaçıp efsanevi köy olan Ta Lo'ya gelirler. Burada çıkacak olan büyük savaşta Shaun yakın arkadaşı Katy ve kardeşi Xialing ile birlikte annesinin köyü Ta Lo'nun yanında olup babası Xu Wenwu ve suikastçı on halka ismini verdiği suikastçı ordusuyla büyük bir savaş olacaktır. Peki bu savaşın kazananı kim olacaktır? Gerçekten de Xu Wenwu'nun eşi Ying Li canavarların kapalı olduğu gizli dağ da mı saklanmaktadır?


Baş rollerini Kanadalı aktör Simu Liu (Shaun) ve Awkwafina (Katy) ve Tony Chiu-Wai Leung (Xu Wenwu)'un oynadığı film Walt Disney ve Marvel ortak yapımı bir filmdir. 200 Milyon Dolar gibi büyük bir bütçe ile çekilen film 432 Milyon Dolar gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştır. Avustralya, Çin ve Amerika gibi ülkelerde sahneleri çekilen film İMDB üzerinden 373 bin kişinin oylarıyla 7.4 puan almayı başarmıştır.


Sizde hemen Bir dünya markası izlekolik.com adresine üye olup bütün ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Sitemizi sevdiklerinize tavsiye etmeyi unutmayın! İstediğiniz filmleri ve içerikleri de yorumlardan veya sitemizde bulunan 'İletişim' kısmından bizlere iletebilirsiniz. İzlekolik.com iyi seyirler diler!